Posted on: 12 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

CHP’nin Borsa İstanbul’da (BİST) yapılan manipülatif işlemlerin araştırılması ilişkin önerisi TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Fotoğraf: AA

TBMM Genel Kurulu’nda bugün CHP’nin verdiği Borsa İstanbul’daki manipülatif işlemlerin araştırılması önergesinin ele alınmasına ilişkin grup önerisi görüşüldü.

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Borsa İstanbul’da ‘büyük bir soygun’ olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: “İktidar Borsa İstanbul’u büyük bir kumarhaneye çevirdi” dedi. Budak, manipülasyonun suç olduğunu belirterek, “Şu ana kadar iktidar bir şey yapmamıştır. 10 kişi gözaltına alınmış, beşi tutuklanmış, beşi gönderilmiş. Kim olduğu belli değil. Asıl ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/akp-ve-mhpnin-oylariyla-borsadaki-manipulatif-islemlerin-arastirilmasina-dair-onergeye-ret/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/akp-ve-mhpnin-oylariyla-borsadaki-manipulatif-islemlerin-arastirilmasina-dair-onergeye-ret/

Leave a Comment