Posted on: 14 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Hırsızlar yeni yöntemler geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise arabaların sağ ön tekerleğine şişe sıkıştırıyorlar ve şoförün dikkatini dağıtıyorlar. Araç çalışır çalışmaz çıkan sesle irkilen şoför, anahtar kontakta takılıyken aşağı inip araçtan gelen sese bakınca hırsızlar o anda aracı çalıyorlar.
Şişe yolcu koltuğunun bulunduğu tarafa sıkıştırılıyor, böylece sürücü arabasına binerken göremiyor. Araba hareket etmeye başladığında ise bir çatırtı sesi çıkıyor. Sürücüler genel olarak durup arabadan inme ve neler olup bittiğine bakma eğilimi gösteriyor. Üstelik çoğu zaman da motor çalışmaya devam ederken ve anahtar hâlâ kontaktayken bakıyorlar.
Sürücü, araç çalışır haldeyken anahtarları arabada bıraktığında, hırsız arabaya atlayıp kaçıyor. Ayrıca, bazı hırsızlar bu fırsatı araca girmek ve cüzdan, araba radyosu veya cep telefonu gibi geride bırakılan değerli eşyaları hızlıca çalmak için ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12381126/aracinizin-tekerine-pet-sise-sikismissa-hemen-polisi-arayin

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12381126/aracinizin-tekerine-pet-sise-sikismissa-hemen-polisi-arayin

Leave a Comment