Posted on: 15 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Maden ocağı patlamasının meydana geldiği Bartın’da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “‘Önlem alacağız’ diyorlar. Ya 20 yıldır neredesiniz ya. Nerede önlem alacaksınız? Bu ailelere kim hesap verecek? Hayat Türkiye’de bu kadar ucuz mu” dedi.

Görsel: ANKA

Dün akşam Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’ndeki patlamada en az 41 işçi hayatını kaybetti. İlk belirmelere göre facianın sebebi grizu (belirli konsantrasyonlara eriştiğinde patlayıcı hale gelebilen, zehirli bir gaz).

İşçileri kurtarma çalışmaları devam ederken Sayıştay’ın, söz konusu maden ocağındaki grizu patlaması riskine karşı 2017 ve 2019’da iki kez ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/bartinda-konusan-kilicdaroglu-onlem-alacagiz-diyorlar-20-yildir-neredesiniz/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/bartinda-konusan-kilicdaroglu-onlem-alacagiz-diyorlar-20-yildir-neredesiniz/

Leave a Comment