Posted on: 13 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Adalet Bakanlığı ile AK Parti’nin hukukçu kurmayları 3 madde üzerinde anlaştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Başörtüsünü anayasa güvencesine alalım” çağrısının ardından Adalet Bakanlığı çalışmalarını artırdı. AK Parti’nin hukukçu kurmayları sürdürdükleri görüşmelerde, farklı formüller üzerinde duruyor. Adalet Bakanlığının ve AK Partili kurmayların yaptığı çalışmalarda 5 maddelik bir değişiklik gündeme gelirken, sonrasında söz konusu 2 madde iptal edilerek, 3 maddeye düşürüldü.
BİR HAFTA İÇERİSİNDE TBMM’YE SUNULMASI BEKLENİYOR CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Başörtüsünü yasal güvenceye alalım” çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Anayasa güvencesine alalım” resti siyasetin gündemini belirledi. Bu hafta içerisinde ya da en geç gelecek hafta içerisinde AK Parti’nin başörtüsünü anayasal güvenceye alınma teklifini, TBMM Başkanlığına sunması bekleniyor.
AİLE İLE İLGİLİ MADDEYE ERDOĞAN KARAR ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12369088/basortusuyle-ilgili-anayasa-degisikligi-sureci-isliyor

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12369088/basortusuyle-ilgili-anayasa-degisikligi-sureci-isliyor

Leave a Comment