Posted on: 12 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında Brüksel’de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, NATO Karargahı’nda Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
Bölgesel savunma ve güvenlik ile NATO konularının ele alındığı görüşmede Akar tarafından Türkiye’nin görüşleri ifade edildi.
Bakan Akar ayrıca bugüne kadar NATO’daki sorumluluklarını yerine getiren Türkiye’nin bundan sonra da getirmeye devam edeceğini aktardı.
Stoltenberg’in de Türkiye’nin NATO’da önemli bir müttefik olduğunu vurguladığı, tahıl koridoru, küresel gıda krizinin çözümü ve esir değişiminde oynadığı etkin rol dolayısıyla Türkiye’ye teşekkür ettiği öğrenildi.
UKRAYNA SAVUNMA TEMAS GRUBU TOPLANTISIÖte yandan Akar, Ukrayna Savunma Temas Grubu Toplantısı’na da katıldı.
Ukrayna’ya yönelik destek ile Türkiye’nin ateşkesin sağlanması ve gerginliğin azaltılmasına yönelik çalışmalarını ifade eden Akar, diplomasinin önemine vurgu yaptı.
……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12369004/bruksede-kritik-temas-bakan-akar-nato-genel-sekreteri-ile-gorustu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12369004/bruksede-kritik-temas-bakan-akar-nato-genel-sekreteri-ile-gorustu

Leave a Comment