Posted on: 18 Ocak 2021 Posted by: Yavuz Comments: 0

Elektronik sigara, çağın en önemli tüketim ihtiyaçları arasına girmiş olan teknolojik bir üründür. Tütün ürünleri ile benzerlik taşıyan bu ürünün bazı önemli özellikleri ve kullanım şekilleri bulunmaktadır. E sigara olarak da bilinen bu cihazın insan için gerekli olan nikotin ihtiyacını karşılaması mümkündür. Farklı markalarda ve çeşitlerde olan bu cihazların içinde yer alan likit maddenin de önemli özellikleri mevcuttur.

E – sigara, günümüzde popüler bir tüketim alışkanlığı haline gelmiştir. Öyle ki bu ürünün sigarayı bırakmada etkili olduğu da iddia edilmektedir kaynak smok.net.

Elektronik Sigara Nedir ve Hangi Amaçla Kullanılır?

E sigara likit bir maddenin buhar haline getirilmesi ile birlikte vücuda alınan nikotin oranını belirlemektedir. Buna göre de bu cihazın insanın ihtiyaç duyduğu günlük nikotin ihtiyacını karşıladığı söylenebilir. Belli bir çalışma mekanizmasına sahip olan bu ürünlerin çok farklı çeşitleri de satışa sunulmaktadır. Farklı markalar tarafından üretilen bu modeller arasından en uygun olanı tercih edilebilir.

E – Sigaranın Özellikleri Nelerdir?

E – sigara, bazı önemli özellikleri sayesinde tercih edilen bir tüketim aracıdır. Özel bir cihaza sahip olan bu aracın kullanım ritüeli de normal sigaraya oranla daha farklıdır. Bu yüzden bu cihaza geçiş yapmak isteyenlerin cihazın nasıl kullanıldığını ve bazı özelliklerini bilmesi faydalı olacaktır.

1-      Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

E – sigara, özel bir cihazın içine yerleştirilen likit nikotin sağlayıcı maddeler ile bir arada kullanılmalıdır. Cihazın içerisinde likit maddenin muhafaza edilip harekete geçtiği özel bir bölme bulunmaktadır. Buraya yerleştirilen sıvı maddenin nikotin oranının ayarlanması da mümkündür. Aynı zamanda bu cihaz pille ya da şarj edilme yoluyla çalışmaktadır.

2-      E – Sigara Çeşitleri ve Markaları

Geekvape elektronik sigara markası bu alanda bilinen ve sık tercih edilen bir markadır. Bu markaya da Juul, SMOK, Vaporesso ve Voopoo gibi diğer kaliteli ve önemli markalar eşlik etmektedir. Bu markaların tüm dünya çapında satışa sunulması da mümkündür. Bu yüzden tüm bu kaliteli markalara Türkiye piyasasında da ulaşılabilir. Aynı şekilde bu markaların bünyesinde farklı aromalara sahip olan e – sigara likitleri de bulunmaktadır.

Leave a Comment