Posted on: 16 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, İzmir ve İstanbul’da Bartın Amasra’daki maden ocağı patlamasını protesto etti: “Her ay bir Soma’yı bize yaşatanlara tahammülümüz kalmadı artık. Artık yeter diyoruz.”

Fotoğraf: ANKA

Cuma akşamı Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’ndeki patlamada en az 41 işçi hayatını kaybetti. İlk belirlemelere göre facianın sebebi grizu (belirli konsantrasyonlara eriştiğinde patlayıcı hale gelebilen, zehirli bir gaz).

İşçileri kurtarma çalışmaları devam ederken Sayıştay’ın, söz konusu maden ocağındaki grizu patlaması riskine karşı 2017 ve 2019’da iki kez uyardığı ortaya çıkmıştı. Dahası, tesis daha ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/izmir-ve-istanbulda-amasra-protestolari-fitrat-demek-kar-hirsina-kilif-bulmaktir/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/izmir-ve-istanbulda-amasra-protestolari-fitrat-demek-kar-hirsina-kilif-bulmaktir/

Leave a Comment