Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

İçişleri Bakanlığı, “Kadına El Kalkamaz” sloganıyla yürütülen program kapsamında, 3 milyon 866 bin 584 erkeğe bilgilendirme yapıldığını belirtti.
Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamındaki “Kadına El Kalkamaz” programı kapsamında, 3 milyon 866 bin 584 erkeğin bilgilendirildiği, 1 milyon 38 bin broşür dağıtıldığı kaydedildi.
Yıl sonuna kadar 5 milyon erkeğin şiddete karşı bilgilendirilmesinin hedeflendiği ifade edilen açıklamada, kadına yönelik şiddetle mücadele çerçevesinde yapılanlara ilişkin verilerin bulunduğu grafiğe de yer verildi.
Grafikte, Kadın Destek Uygulaması’nın (KADES) indirilme sayısının 4 milyon 43 bin 366’ya, uygulama üzerinden yapılan ihbar sayısının ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12345191/kadina-el-kalkamaz-programi-kapsaminda-39-milyon-erkege-ulasildi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12345191/kadina-el-kalkamaz-programi-kapsaminda-39-milyon-erkege-ulasildi

Leave a Comment