Posted on: 13 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Pfizer şirketi Kovid-19 salgını döneminde, Biontech şirketiyle birlikte virüse karşı mRNA aşısı geliştirerek aşılar sayesinde 2021’den bu yana 45 milyar dolardan fazla ciro elde etti. Bu cironun en az 10 milyar doları ise kayıtlara kâr olarak geçti.
Avrupa Parlamentosu’nda (AP) bugün Avrupa’da faaliyet gösteren birçok ilaç şirketinin CEO’su ve yetkilisinin de katılımıyla ilaç şirketleri oturumları yapıldı. İlaç şirketleri Avrupa Parlamentosu milletvekilleri tarafından sorgulandı.
Tüm dünyaya yayılan kororavirüse karşı mRNA aşısı üreten ilaç şirketi Pfizer’dan AP’de çarpıcı bir açıklama geldi. Pfizer’ın yetkilisi, Pfizer-Biontech mRNA kovid aşılarının, koronavirüs bulaşmasına ilişkin testlere tabi tutulmadan piyasaya sürüldüğünü itiraf etti.
……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12370245/pfizer-yetkilisinden-carpici-kovid-19-asisi-itirafi-asilari-yeterince-test-etmedik

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12370245/pfizer-yetkilisinden-carpici-kovid-19-asisi-itirafi-asilari-yeterince-test-etmedik

Leave a Comment