Posted on: 19 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Ortadoğu’nun en büyük yayın kuruluşu olan Suudi sermayeli MBC Group, iki Türk yapım şirketiyle beş yıllık bir ortaklık imzaladığını açıkladı.
İki ülkenin karşılıklı bağları onarmaya çalıştığı dönemde yapılan bu anlaşma, Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye uyguladığı gayriresmi boykotun sonlandığının işareti niteliğinde.
Suudi yetkililer, 2017 yılında Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın başlattığı yolsuzlukla mücadele kampanyası çerçevesinde 2018 yılında MBC Group hisselerinin kontrolunu ele geçirmişti. Reuters’in aktardığına göre MBC Group, Arap izleyici kitleleri tarafından beğeniyle izlenen Türk dizileri ve programlarını 2018 yılı Mart ayında yayından kaldırmıştı.
MBC’den yapılan açıklamada yeni anlaşmanın, Türk şirketleri Medyapım ve Ay Yapım’ın içeriklerinin yayınlamasına ve Suudi Arabistan’da Arapça orijinal yapımların hazırlanmasına olanak tanıyacağını belirtti.
KRİZ KAŞIKÇI İLE ZİRVE YAPMIŞTIMBC Group, Medyapım ve Ay Yapım’ın ürettiği ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12407506/prens-selmandan-kritik-turkiye-karari-o-boykotu-kaldirdi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12407506/prens-selmandan-kritik-turkiye-karari-o-boykotu-kaldirdi

Leave a Comment