Posted on: 15 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Bartın’ın Amasra ilçesinde bir maden ocağında patlama meydana geldi. Olay yerinde çok sayıda AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi çalışmalarını sürdürürken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, faciada 28 işçinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
SAYIŞTAY İNCELEMESİPatlamanın ardından Sayıştay Başkanlığı Enerji Grup Başkanı İbrahim Özkarcı’nın 9 gün önce maden ocağında ‘inceleme’ yaptığı ortaya çıktı.
Öte yandan Sayıştay’ın, üç yıl önce söz konusu maden ocağında grizu patlaması riskine karşı uyarıda bulunduğu öne sürüldü.
TTK’DEN AÇIKLAMATürkiye Taşkömürü Kurumu ise iddialara ilişkin açıklama yaptı. Hayatını kaybeden işçiler için başsağlığının yer almadığı mesajda “grizu” iddiaları yalanlandı.
TTK’nin sosyal medya hesabından yapılana açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Eksi kotlarda yüksek metan gazı’ ve ‘2019 yılında ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12384311/ttkden-bartin-faciasi-aciklamasi-kurumu-kurtarma-telasina-dustuler

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12384311/ttkden-bartin-faciasi-aciklamasi-kurumu-kurtarma-telasina-dustuler

Leave a Comment