Posted on: 10 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Yaşadıkları sigorta, asgari ücret altında maaşlar ve kadro sorunu nedeniyle bugün Ankara’daki Ulus Meydanı’nda basın açıklaması yapan ücretli öğretmenlere, Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ve Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası yönetiminden Arzu Başer de destek verdi.
Basın açıklamasını, Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği Başkanı Levent Atasoy ve Yönetim Kurulu üyesi Sibel Şahin okudu.
‘ÜCRETLİ KELİMESİ EN BÜYÜK ACI’Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Ücretli öğretmenler, hâlâ çözümsüzlük içinde umutla bekliyor. Yarım sigorta primi ve aldıkları komik ücret, onları rencide ediyor. Aynı işi aynı mesai içinde yaptıkları halde kadrolu arkadaşları ile aralarındaki maaş farkı uçurumdan beter. ‘Ücretli’ kelimesi, zaten en büyük acı.’SEKTÖR HALİNE GETİRİLDİK’Mesleki olarak adı bile konulmamış, bağlı olduğu bakanlık bile tarifini tam yapamamış. Ücretli öğretmen ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12345896/ucretli-ogretmenler-kadro-istiyor-gorev-verin-koy-okullarina-gidelim

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12345896/ucretli-ogretmenler-kadro-istiyor-gorev-verin-koy-okullarina-gidelim

Leave a Comment