Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Türk Dünyası Sempozyumu’na katılmak üzere Erzincan’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vali Mehmet Makas’ı makamında ziyaret etti. Tören mangası tarafından valilik girişinde karşılanan Tatar, daha sonra ziyaret defterini imzaladı. Vali Mehmet Makas’la bir süre görüşen Tatar, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
” TÜRKİYE GEREKEN CEVABI VERMİŞTİR”
ABD’nin Güney Kıbrıs Rum kesimine yönelik ambargoyu kaldırması ve bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Tatar, “Türkiye’nin Sayın Cumhurbaşkanını, Türkiye’mizin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bu konuda gereken cevabı vermişlerdir. Zaten hep söylenen ‘biz biriz, tekiz, aynı milletin evlatlarıyız. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12345219/yunanistan-eziliyor-ve-kiskaniyor

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12345219/yunanistan-eziliyor-ve-kiskaniyor

Leave a Comment