Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Altı siyasi parti genel başkanının, ortak politikalar üzerinde çalışmak üzere kurulmasını kararlaştırdığı ortak çalışma grubu ilk toplantısı bugün, DEVA Partisi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Altı siyasi parti genel başkanının 2 Ekim tarihli toplantısında kurulmasına karar verilen ortak çalışma grubu ilk toplantısını bugün yaptı.

DEVA Partisi ev sahipliğinde yapılan ilk toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakcı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feridun Bilgin, Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp katıldı.

İlk toplantının fotoğrafları, DEVA Partisi’nin sosyal medya hesabından “#YarınınTürkiyesi” etiketiyle paylaşıldı.

Altı Siyasi Parti Genel Başkanının ortak politikalar üzerinde çalışmak üzere kurulmasını kararlaştırdığı “Ortak Çalışma Grubu” ilk toplantısını gerçekleştirdi.#YarınınTürkiyesi pic.twitter.com/Z8ClLuZUij

— DEVA Partisi (@devapartisi) October 8, 2022

Altılı masanın 2 Ekim’de CHP Genel Merkezi’ndeki toplantısının ardından yayınlanan ortak bildiride, “önemli temel politika alanları için ortak bir çalışma grubu kurulmasına, halkımızın menfaatleri doğrultusunda ortak politikalar belirlenmesine ve bu politikaların ortak taahhütlerimiz olarak kamuoyuna ilan edilmesine karar verdik” ifadeleri kullanılmıştı.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/alti-partinin-kurdugu-ortak-calisma-grubu-ilk-toplantisini-yapti/715942

Leave a Comment