Posted on: 19 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’nde meydana gelen patlamada 41 maden işçisi hayatını kaybetti. Yaşanan kaza Türkiye’yi yasa boğdu.
Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı,  Amasra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma hakkında açıklamada bulundu.
Maden ocağındaki dijital materyallere el konulduğu bildirilerek,  “Müşteki, mağdur ve tanıkların ivedi şekilde beyanlarının alınmasına başlanılmıştır. Olayla ilgili olarak soruşturmaya etki edecek nitelikte delillere ulaşılması amacı ile söz konusu maden işletmesinin dijital materyallerine ve belgelerine el konulmuştur.” denildi. …

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12401970/amasrada-bilirkisi-heyeti-maden-faciasi-icin-calismalara-basladi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12401970/amasrada-bilirkisi-heyeti-maden-faciasi-icin-calismalara-basladi

Leave a Comment