Posted on: 8 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “başörtüsünü yasal güvence” altına alınmasına yönelik sunduğu teklifin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu samimi olmamak la eleştirerek sert açıklamalarda bulunulmuştu.
2000 yılının Haziran ayında yayımlanan 10 bin 20’inci sayısında Milli Gazete’ninmanşetine taşıdığı ” Başörtülü kadınları dinlenme tesislerine sokmayan Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, başörtüsünü çağ dışı bir kıyafet olarak tanımladı” haberi gündeme yıllar sonra bomba gibi düştü.
Gün yüzüne çıkan tarihi arşiv de MHP lideri Bahçeli’nin Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde baş örtüsüne nasıl baktığı yeniden hatırlanmış oldu. O dönem yayımlanan haberde başörtülü kadınların dinlenme tesisine dahi alınmadığı vurgulanarak Bahçelinin konuya dair açıklamalarına yer verildi.
Bahçeli’nin o dönem yaptığı konuşmasında, “Bahçeli’ye bağlı olan DTP dinlenme tesislerine başörtülü kadınların ve ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12339335/arsiv-gun-yuzune-cikti-bahceli-basortusunu-boyle-yasaklamisti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12339335/arsiv-gun-yuzune-cikti-bahceli-basortusunu-boyle-yasaklamisti

Leave a Comment