Posted on: 15 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde saat 18.15 sıralarında patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlama sonucu 2 işçi vefat etti, 20’si yaralandı. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun resmi sitesinde yer alan habere göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in 20 Eylül 2022 tarihinde, yani bu akşam meydana gelen kazadan 24 gün önce madeni ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Kurumun resmi sitesinde Bakan Dönmez’in ziyareti şöyle duyuruldu:
“Kuyu başındaki karşılamada pano ayak üretim işçisi çalışanımız, eşi ve çocuğu ile Sayın Bakanımıza çiçek takdim edildi. Sayın Bakanımız tarafından ailenin çocuğuna hediye verildi.
 
 

Vardiya 2 ve Vardiya 3 çalışan personelimizin hazır bulunduğu topluluğa hitap eden Sayın Bakanımıza çalışanlarımızı temsilen hediye takdim edildi.”

Ayrıca aynı madeni 9 gün önce de 5 Ekim 2022 tarihinde Sayıştay Başkanlığı Enerji Grup Başkanı İbrahim Özkarcı’nın da ziyaret ettiği de görüldü. 

Bu ziyaret resmi sitede şöyle anlatıldı: “T.C. Sayıştay Başkanlığı Enerji Grup Başkanı Sn. İbrahim Özkarcı başkanlığında Uzman Denetçiler ile Kurumumuz Genel Müdürü ve beraberindeki ekip Amasra TİM’de yeraltına inerek  -300/-350 kotları arasında, hâlihazırda ayak boyu 150 m.  pano boyu 350 m. olan Yarı Mekanize Güney Tavan Damar ayakta incelemelerde bulundular.”   
 

(HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/bakan-donmez-24-gun-once-patlama-yasanan-ocagi-ziyaret-etmis-galeri-1584914

Leave a Comment