Posted on: 10 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanındaki yeni uygulamaları Twitter’dan ilan etti. 

“Beyaz Reform” paylaşımı yapan Koca tweetinde “Hekimlerin hastalarla yeterince ilgilenebilmesi, hekimlik kararlarını daha sağlıklı koşullarda vermesi açısından, kısa sürede çok hasta bakılmasını sakıncalı buluyoruz. Bilinen nedenlerle artan hasta talebi içinse mesai sonrası, teşvikle, isteğe bağlı hasta kabulünü mümkün hale getirdik. Mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulü başladı” ifadelerini kullandı. 

Yeder randevu sisteminin de hayata geçirildiğini duyuran bakan Koca şöyle devam etti: “Sağlık sistemi özgül ağırlığı çoktan düşmüş iddialarla eleştirilmemeli. Sonuçları, kendini gösteren Beyaz Reformu hedef alan, eksik arayan tutumun faydası yok. Mevcut sorunlar geçicidir. Reformun yerleşmesi ve yeni tedbirlerle bunlar da çözülecektir.” (HABER MERKEZİ) 

Mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulü başladı. pic.twitter.com/Iw6fotscDs

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) October 9, 2022

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/bakan-koca-duyurdu-mesai-sonrasi-hekim-istegine-bagli-hasta-kabulu-basladi-haber-1584218

Leave a Comment