Posted on: 14 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “HABER 3” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye, Bartın’da gerçekleşen maden ocağı patlamasından gelen haberleri takip ediyor. İşçilerin durumlarıyla ilgili peş peşe son dakika açıklamaları gelirken herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de patlamanın sebebinin ne olduğu. Ancak patlamanın sebebine ilişkin AFAD’ın paylaşımı gündem oldu. İşte detaylar…

AFAD PAYLAŞIMI SİLDİ
AFAD patlamayla ilgili ilk yaptığı paylaşımda “Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağında trafo kaynaklı bir patlama meydana gelmiştir.” bilgisine yer vermişti. Ancak AFAD bir süre sonra bu paylaşımını sildi.

Patlamanın trafo kaynaklı olup olmadığı merak edilmeye devam ederken AFAD’dan silinen paylaşımda yer alan bilgilere ilişkin bir açıklama daha geldi. AFAD bilginin sehven paylaşıldığını söyleyerek patlamanın nedeninin henüz belirlenemediğini belirtti.

İşte AFAD’ın o paylaşımı:

“Bartın ili Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında meydana gelen patlamanın trafo kaynaklı olduğu bilgisi sehven paylaşılmıştır. Patlamanın nedeni henüz belirlenememiştir. Mahsur kalan vatandaşlarımıza ulaşılması için AFAD ve tahlisiye ekipleri seferber edilmiştir.”

Kaynak :
https://www.haber3.com/guncel/bartindaki-patlamayla-ilgili-afadin-paylasimi-olay-oldu-once-paylasti-sonra-silip-duzeltti-haberi-6099673

Leave a Comment