Posted on: 12 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Yarınki Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rus lideri Vladimir Putin’in görüşmesi gündemdeki yeri korurken, Birleşmiş Milletler’den son dakika açıklaması geldi.
BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, Astana’da gerçekleşecek Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Genel Sekreter’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşup konuşmadığı ve Putin’e bir mesajı olup olmadığı sorusuna şu yanıtı verdi:
”Genel Sekreter, (görüşme öncesi) Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşmadı. Karadeniz Tahıl Girişimi ve Türkiye’nin oynadığı rol kapsamında Türk yetkililerle çok yoğun iletişim içindeyiz. Bu toplantının Genel Sekreter’in hedefine; tahıl anlaşmasının uzatılması, genişletilmesi ve Rus gübresi ihracının hızlandırılmasına katkı sağlamasını temenni ediyoruz. ”
22 TEMMUZ’DA İMZALANMIŞTIKüresel gıda krizinin çözümü için Türkiye’nin koordinasyonunda yürütülen tahıl sevkiyatı anlaşması, 22 Temmuz’da Ukrayna,  Rusya, Türkiye ve BM arasında imzalanmıştı.
Rus yetkililerin Ukrayna’dan yapılan ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12369086/bmden-erdogan-putin-zirvesiyle-ilgili-aciklama-tahil-anlasmasi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12369086/bmden-erdogan-putin-zirvesiyle-ilgili-aciklama-tahil-anlasmasi

Leave a Comment