Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın’ talimatına tepki gösterdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün AK Parti Kütahya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasının bir kısmında Bakan Soylu, “Tekrar söylüyorum, emniyet güçlerimize tekrar talimat veriyorum. Uyuşturucu satıcısını bulduğunuz an ayaklarını kırın, ayaklarını kırın, ayaklarını kırın…” ifadelerini kullandı.
Süleyman Soylu talimat verdi: Uyuşturucu satıcılarının ayağını kırın
SORUŞTURMA AÇILMAMA GARANTİSİ SEN MİSİN HUKUK MU?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu sözleri ‘hukuki yönden’ eleştirilirken bir tepki de DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’dan geldi. Enginyurt, sosyal medya platformu Twitter hesabından, “Meraktan soruyorum Süleyman bey! Ayak kıran polis mahkemeye düşerse ne yapacaksın? Soruşturma açılmama garantisi sen misin? Hukuk mu?” diye sordu.

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12342794/cemal-enginyurttan-ayagini-kirin-diyen-soyluya-garantisi-sen-misin

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12342794/cemal-enginyurttan-ayagini-kirin-diyen-soyluya-garantisi-sen-misin

Leave a Comment