Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Siyasi Topluluğu’nun (AST) ilk liderler toplantısı, AB Dönem Başkanı Çekya’nın başkenti Prag’da gerçekleştirildi. Fransa lideri Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un teklifiyle toplanan zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ermenistan ve Azerbaycan’ı bir araya getirmesi damga vurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada ayak üstü gerçekleştirdiği bir sohbetteFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a, “Gel seni de alalım Türk Birliği’ne, her şey Avrupa’dan ibaret değil” dedi.

MACRON CNN TÜRK’E KONUŞTU
 

Söz konusu anlar sosyal medyanın en çok izlenen videosu olurken Fransız liderin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. CNN Türk Paris temsilcisi Arzu Çakır Morin bu konuyu Macron’la Prag’da görüştü.

Arzu Çakır Morin CNN Türk ekranlarında yaptığı açıklamada, “Bu tür liderler zirveleri bize liderlerle doğrudan konuşma şansı veriyor. Ben de çok ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/cumhurbaskani-erdoganin-turk-birligi-davetine-macrondan-yanit-geldi-haber-420355

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/cumhurbaskani-erdoganin-turk-birligi-davetine-macrondan-yanit-geldi-haber-420355

Leave a Comment