Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Adana’da polis, yasadışı yollarla sınırı geçerek kente gelen ve kendilerine sığınmacı izlenimi veren 7 DEAŞ’lı şüphelinin kimliğini belirledi. 11 Ekim’deki operasyonda zanlılardan 6’sı yakalandı. Suriyeli H.Z.’nin (41), 2015’te terör örgütü El-Kaide’den ayrılıp DEAŞ saflarına katıldığı ve keskin nişancılık yaptığı saptandı.
AİLE BOYU TERÖRİST!
Aynı operasyonda yakalanan ve terör örgütü kamplarında elinde uzun namlulu silahlarla fotoğrafı ortaya çıkan M.A.’nın (21) da Suriye’nin Rakka kentinde ailesiyle birlikte örgütsel eğitim aldığı, bölgede örgüt saflarında çatışmalara katıldığı tespit edildi. M.S.H.’nin (23) de yine elinde silahla örgütün propaganda filmlerinde ‘figüranlık’ yaptığı belirlendi. Üç şüpheli tutuklanırken, diğer 3’ü adli kontrolle ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12396760/deas-figurani-enselendi-4-deasli-tutuklandi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12396760/deas-figurani-enselendi-4-deasli-tutuklandi

Leave a Comment