Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Düzce’de kontrollü doğalgaz salımı yapıldığı sırada çevreye yayılan yoğun koku nedeniyle bir yurtta kalan 2 bin 400 öğrenci tahliye edildi. 

AA’nın aktardığına göre, kentin ana hat doğalgaz borusunun olduğu Konuralp bölgesinde sıkışma yaşandı. BOTAŞ ve DERGAZ ekipleri kontrollü şekilde doğalgaz salımı gerçekleştirdi. Bu sırada çevreye yayılan yoğun koku kısa süreli panik yaşattı. Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Raziye Begüm Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan 2 bin 400 öğrenci ve çalışanlar tahliye edildi. Öğrenciler ve yurt çalışanları, daha sonra yakınlardaki yurda nakledildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı kontrollü doğalgaz salımı yapıldığını öğrendiklerini belirtti ve “Fakat öğrencilerimizin haberi olmamasından kaynaklı panik havası oluştu. İtfaiye, emniyet ve bizler, öğrencilerimizi yandaki yurda aldık. Gaz salımının tamamlanmasının ardından öğrencileri yurda alacağız. Ufak panik oldu, öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerle görüşüp durumu anlatıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/duzcede-yogun-gaz-kokusu-sebebiyle-2-bin-400-ogrenci-tahliye-edildi-haber-1584149

Leave a Comment