Posted on: 1 Ağustos 2020 Posted by: Yavuz Comments: 0

Samsung geçtiğimiz Şubat ayında S20, S20 Plus ve S20 Ultra modellerini 2020 yılının yeni amiral gemileri olarak tanıtmıştı. Şirketin yeni akıllı telefonları, kullanıcı arayüzünün güncellenmiş bir hali olan One UI 2.1 ile birlikte geldi. Eski amiral gemisi telefonlar ise hala Android 10 ile birlikte gelen One UI 2.0 sürümünde kaldı. Söylentilere kulak verecek olursak Samsung bu güncellemeyi sonunda geçen yılki amiral gemilerine getirecek. Samsung topluluk moderatöründen gelen bilgiye göre, bu yeni güncelleme önümüzdeki üç hafta içerisinde Samsung Galaxy S10 ve Note 10 akıllı telefonlarına getirilecek.

Bu cihazlar güncelleme ile uyumlu olsalar da, Nisan ayının ortalarına doğru anca bu güncellemeye kavuşabilecekler. Samsung daha sonra Galaxy S9 ve Note 9 için de güncellemeyi sunacaktır. Dün ortaya çıkan bir rapora göre, Samsung’un One UI 2.5 üzerinde çalışmalar yürüttüğü belirtildi. Ancak bu arayüz güncellemesinin Galaxy Note 20 modeliyle birlikte sonbaharda gelmesi bekleniyor.

One UI 2.1 arayüzü “Hızlı Paylaşım” adı verilen bir özellikle beraber geliyor. Aynı Wi-Fi ağında olmaları kaydıyla, kullanıcıların dosyaları daha hızlı bir şekilde birbirlerine göndermesine olanak tanınıyor. Ancak 2.1 sürümünü kullanan cihazlar kısıtlı olduğundan şu an için Galaxy S20 serisi ve Galaxy Z Flip modelinde kullanılabiliyor. One UI arayüzü ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Leave a Comment