Posted on: 19 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

  Edinilen bilgilere göre olay, ilçenin Yeni Mahallesi’ndeki bir binanın altında bulunan tüp deposunda meydana geldi. 

Basınç oluşması sonucu meydana gelen patlamada, depo görevlisi S.E. ve İ.Ö. yaralandı. Bölgeye gelen ekiplerin ilk müdahalesinin ardından yaralılar ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırdı. 

Patlama sonucu deponun kapı çerçeveleri 30 metre savrulurken, başka bir patlama ihtimaline karşı polis ekipleri yolu trafiğe kapatarak önlem aldı. 

  Tüp deposunun yanındaki dükkanda oto tamirciliği yapan Mesut Aykat, “Birden patlama sesi geldi. Ben de hemen dışarıya kaçtım. Çıkmamla beraber dışarı dumanla kaplanmıştı. İş yerinin çerçevesi 30 metreye kadar fırlamıştı. Çok korktuk. Allah’tan o sırada kimse yoldan geçmiyordu. Yoksa facia yaşanırdı. Şu an 2 kişi yaralandı” dedi. 

  Mahalle Muhtarı Kerem Demir de patlamayla beraber maddi hasar oluştuğunu ve yaralanan 2 kişinin hastanede tedavi altına alındığını belirtti. 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/foto-galeri/hakkaride-tup-deposunda-patlama-2-yarali/717531

Leave a Comment