Posted on: 31 Temmuz 2020 Posted by: Yavuz Comments: 0

Huawei, bu ayın ilk günlerinde Huawei Nova 6 SE modeli için ses iyileştirme ile yeni bir EMUI güncellemesi yayını yapmıştı ancak yayınlanan bu yeni EMUI güncellemesi farklı bir güncelleme ile gelecek olan bir güvenlik yamasını içerisinde maalesef bulundurmuyordu.

2020 yılı şubat ayı yapılmış olan güvenlik güncellemesi ile Nova 6 SE modeli, yeni bir yazılım güncellemesi alıyor. Bu yeni yazılım güncellemesi ile birlikte gelecek olan Google güvenlik yamaları ile birlikte sistem güvenliği artıyor. 2 tene kritik düzeyde olan ve tam 20 adet yüksek düzey Ortak Güvenlik Açığı ve Etkilenme (CVE) sorunları da yeni gelen bu EMUI güncellemesi ile birlikte düzeltilmiş oldu.

Kritik CVE-2020-0022 AKA BlueFrag’tan biri de gelen bu güncelleme ile birlikte düzeltildi, bu da cihaza karşı veri hırsızlığının ve kötü amaçlı yazılım yayılmasının nedeni olan sessiz kod yürütülmesine izin vermiş oldu.

EMUI VERSİYONLARI:

Nova 6 SE modeli için yapılan bu yeni 2020 şubat ayı güvenlik güncelleştirmesi karşımıza EMUI sürüm 10.0.1.157 ile birlikte geliyor.

Peki Telefonlarımızı Nasıl Güncelleyebiliriz?

  • İlk aşamada ayarları açın.
  • “Sistem ve güncellemeler” bölümüne tıklayın.
  • “Yazılım güncellemesi” ni seçin.
  • “GÜNCELLEMELERİ KONTROL EDİN”.
  • “İndir ve yükle” seçeneğine tıklayın.

“Huawei Nova 6 SE, Şubat EMUI güvenlik güncellemesini aldı” haberi hakkında sahip olduğunuz düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorumlar kısmından bizim ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Leave a Comment