Posted on: 9 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – İzmir’in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde, yaklaşık bir ay önce başka hekim arkadaşının darp edilmesi sonrasında beyaz kod veren aile hekimi Ekin Hürel Günay’a, dün mesai sonrası sopalarla saldıran 3 şüpheli tutuklandı.

Torbalı 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezine gelen hasta ile merkezde çalışan engelli bir hekim arasında tartışma yaşandı. Hekimin şiddete maruz kalması üzerine Ekin Hürel Günay beyaz kod verdi.

Günay, dün akşam 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Başına çok sayıda darbe alan ve kırıklar oluşan Günay hastaneye kaldırıldı. Günay, saldırganlardan birinin beyaz kod vermesine neden olan kişi olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, dün akşam gözaltına alınan saldırganlar S.A, F.A. ve S.A. emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Torbalı Adliyesi’ne sevk edildi.

Şüphelilerin ifadelerinde, yolda Günay ile karşılaştıklarını, daha önce yaşadıkları olay nedeniyle aralarında tartışma çıktığını, kavgada kendilerinin de darp edildiğini iddia ettikleri ve Günay’dan şikayetçi olduklarını söyledikleri öğrenildi.

Savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.

GÜNAY: İNSANLARIMIZIN HEPSİNE SAKİN OLALIM DİYORUM

Hastanede yaşadıklarını anlatan Ekin Hürel Günay, iş yerinden birkaç yüz metre ileride saldırıya uğradığını dile getirdi.

Günay, “Beyaz kod verdiğim, şikayetçi olduğum hasta ve 2 kişi daha iş yerimden birkaç yüz metre ileride aracımdan inerken beni sopalarla darp etmeye başladı. Şahıslardan birinin o olduğunu gördüm. Kendimden geçmişim. Gözümü açtığımda etrafta vatandaşlar vardı. İlk anda çok şiddetli ağrılarım vardı. Sonra hastaneye kaldırdılar” dedi.

Günay, saldırı sonrası vücudunda çok ağrı duyduğunu, net göremediğini ancak hastanede tedavinin başlamasıyla kendini daha iyi hissettiğini ifade etti.

Hastanede kendisini ziyaret eden İzmir Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teşekkür eden Günay, “İnsanlarımızın hepsine sakin olmalarını diliyorum. Trafikte, evde, sokakta, kamuda her yerde sakin olalım. Sağlıkta da doktorlara, hemşirelere karşı saygılı ve sakin olalım. diye konuştu.

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Serkan Şen’in de aralarında olduğu meslektaşları, saldırıya uğrayan Günay’ı hastanede ziyaret etti. İzmir Tabip Odası danışmanı avukat Mithat Kara da olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Ekin Hürel Günay, tedavisinin ardından bugün taburcu edildi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/izmirde-aile-hekimine-saldiran-3-kisi-tutuklandi-haber-1584133

Leave a Comment