Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

  Edinilen bilgiye göre, Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, kentte kasten adam öldürme, kasten yaralama, yağma, genel güvenliği tehlikeye sokma, tefecilik, mala zarar verme, silahlı tehdit ve hakaret suçlarına karıştıkları ileri sürülen 2 ayrı suç örgütüne yönelik başlattığı soruşturma için düğmeye bastı. 

Yaklaşık 500 polisin katıldığı dev operasyonda suç örgütü üyelerine ait iş yerleri, ikametler ve çiftlik evlerine şafak vakti baskın yapıldı.

 Ekiplerin yaptığı baskınlarda haklarında gözaltı kararı bulunan 39 kişiden 32’si evlerinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 7 kişinin ise yakalanması için çalışma başlatıldı. Operasyon çerçevesinde 13 kişinin ise çeşitli suçlardan dolayı cezaevinde oldukları öğrenildi. 

 Polis ekipleri arama yaptığı adreslerde 12 adet tabanca,12 adet tüfek, 612 adet mermi, 15 adet kılıç, kama, balta, 532 adet sentetik hap, 25 gram esrar ile çok sayıda çek ve senet ele geçirdi.

 Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere Karaman Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

  Soruşturma devam ediyor. 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/foto-galeri/karamanda-2-suc-orgutune-operasyon-32-gozalti/717358

Leave a Comment