Posted on: 8 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Tele 1 ekranlarında Prof. Dr. Emre Kongar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘Başörtüsü’ hamlesine tepki gösterdi. Kongar, başörtüsü konusunda Kılıçdaroğlu’nun iki yanlışı birden yaptığını belirtti.

 KILIÇDAROĞLU İKİ YANLIŞ YAPTI

Kılıçdaroğlu’nun yanlışlarının üstünü örtemeyeceğini belirten Kongar,  ”Türban olayını gündeme getirmesi iki sebepten dolayı yanlıştı. Bir gündemde değil. Çözülmüş sorun. İki daha büyük bir yanlış. Din konusunda bir madde bu. Bu kozu oynamaya kalkarsanız, o güreşi kazanmanız mümkün değil. Siz yasa önerdiniz, o da Anayasa önerdi. Haydi buyrun bakalım. İki yanlış üst üste! Olay budur. Kılıçdaroğlu yanlış yaptı diye ben üstünü örtmeye kalkmam. Bunun üstünü örtmek için bana baskı yapmaya kalkarlarsa orada durmam. Ne o gazetede yazarım ne o televizyonda konuşurum.” diye tepki gösterdİ.

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/kemal-kilicdaroglunun-basortusu-cikisina-emre-kongardan-tepki-yanlis-yapti-diye-ben-ustunu-ortmeye-kalkmam-haber-420199

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/kemal-kilicdaroglunun-basortusu-cikisina-emre-kongardan-tepki-yanlis-yapti-diye-ben-ustunu-ortmeye-kalkmam-haber-420199

Leave a Comment