Posted on: 8 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

“Köyüm Benim” sohbet toplantıları kapsamında Elazığ’a gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver ve MYK üyeleri, merkeze bağlı Elmapınarı, Güzelyalı, Hankendi ve Poyraz köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Dünyanın her yerinde enflasyonun yükseldiğini dile getiren Yıldırım, “Hayat pahalılığı başladı. Bu sadece Türkiye’yi yönetenlerle alakalı değil. Bu dünyada bizim kontrolümüzün dışında gelişen hadiseler bizi buraya getirdi. Bunlar çözülecek. Elhamdülillah haziran ayından beri ciddi şekilde memura, emekliye enflasyona göre zam verildi. Bu sene çiftçinin ilk defa ben fiyatları beğendiğini gördüm. Aralıktan itibaren de inşallah enflasyon aşağı doğru çekilecek.” dedi. 

“ESKİDEN OCAK AYINDA DOMATES Mİ OLURDU?”

Asgari ücrete enflasyon oranında zam geleceğini söyleyen Yıldırım, “Memur ve emekliye de gerekli iyileştirmeler yapılacak. Bunlar düzelir. Siyasette bunlar kullanılır. Domatesin kilosu 15-20 lira denir. Kılıçdaroğlu ocak ayının 15’inde bağırır. Salatalık kaç lira biliyor musunuz. Ocak ayının 15’i diz boyu kar var. Eskiden ocak ayında domates mi olurdu. Sandığı getirin, yönetemiyorsunuz, seçime gidelim der. Arkasından da o domatesin nasıl ucuza imal edileceğini söylemez. Kavala ve Demirtaş niye çıkmıyor, laf oraya gelir. Dolana dolana ekonomi kullanılır. Vatandaş çöpten besleniyor diye istasyon yapılır ama asıl meseleye gelir. Oranın asıl meselesi Kavala’yı ve Demirtaş’ı içerden çıkarmak.” diye konuştu.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/mhpli-yildirimdan-ilginc-enflasyon-yorumu-ulkeyi-yonetenlerle-alakali-degil/715916

Leave a Comment