Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Milli futbolcu Orkun Kökçü, dün deplasmanda AZ Alkmaar’a oynadıkları maçta LGBT’yi simgelediği için takımı Feyenoord’un gökkuşağı rengindeki kaptanlık pazubendini takmayacağını açıklaması üzerine eleştirilerin yanı sıra olumlu tepkiler de aldı. Feyenoord’un teknik direktörü Slot, maç sonrası basına yaptığı açıklamada, Kökçü’nün gökkuşağı rengindeki kaptanlık pazubendini takmama kararının saygıyla karşılanması gerektiğini belirterek, “Kendisi ile hafta başında konuyla ilgili görüşme yaptık ve onu ikna edemeyeceğimi anladım. Kendisi dininden dolayı bunu yapmama konusunda çok emindi ve bunun üzerine bu maç için başka bir kaptan belirledik. Başka insanların düşüncelerini anlayışla karşılıyoruz” dedi.
Oyuncuyla yapılan görüşmenin kolay olmadığını ifade eden takımın müdürü Dennis te Kloese ise, “Geçerli sebeplerden dolayı bir kişinin arkasında durmadığı şeyi yapmasını zorlamak doğru olmaz. Bu onun için geçerli bir sebepse, buna saygı ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12395788/milli-futbolcudan-alkislanacak-hareket

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12395788/milli-futbolcudan-alkislanacak-hareket

Leave a Comment