Posted on: 13 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

AKP ve MHP’nin Meclis gündemine getirdiği ve kamuoyunda ‘sansür yasası’ olarak bilinen kanun teklifinin görüşmeleri hızlandı. Dün gece Genel Kurul’daki görüşmelerde 13 madde kabul edildi ve böylece toplamda 28 madde kabul edilmiş oldu. Teklifteki en kritik 29’uncu maddenin görüşmeleri ile muhalefet partilerinin protestolarının sonucunda görüşülemedi. 

AKP ve MHP’nin hazırladığı ve ‘dezenformasyonla mücadele yasası’ adı verilen gazetecilik meslek örgütlerinin ‘sansür yasası’ olarak adlandırdığı kanun teklifi Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye devam ediliyor.

Geçen haftaki görüşmelerde 15 madde kabul edilmişti. Dün geceki görüşmelerdeyse 13 madde daha kabul edildi. Kanun teklifinin ”Halkı ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/muhalefetin-protestosu-ise-yaradi-iktidar-yaniltici-bilgiye-hapis-maddesini-geciremedi/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/muhalefetin-protestosu-ise-yaradi-iktidar-yaniltici-bilgiye-hapis-maddesini-geciremedi/

Leave a Comment