Posted on: 30 Temmuz 2020 Posted by: Yavuz Comments: 0

OnePlus, 6T modelindeki bildirim LED’ini kaldırdığından beri Always on Display (Her Zaman Açık Ekran) en çok istenen özellik durumuna geldi. Çinli teknoloji devi, kullanıcı geri bildirimlerini önemsiyor ve nihayet bildirim LED’inin eksikliğini kapatmak için bu özelliği akıllı telefonlarına sunmaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar, bir süredir Samsung ve Xiaomi gibi üreticilerin cihazlarında bulunan Always on Display özelliğini OxygenOS arayüzünde görmek için OnePlus’a geri bildirimlerde bulunuyorlar. Şirket bu isteği göz önünde bulundurarak özellik için çalışmalara başladı ve yakın bir zamanda bu özelliğin geleceğini Twitter üzerinden duyurdu.

Her zaman açık ekran özelliği, geçen ayın başlarında açıklanan OnePlus IDEAS programında en başta gelen öneriydi. Diğer öneriler arasında ise Samsung Dex klonu, bildirim gelince ekran aydınlatması, gelişmiş bildirim kaydırma özellikleri ve çok daha fazlası yer alıyordu. Bu öneri listesinde Always on Display 999’dan fazla oy aldı ve bu özellik için şirket işleme geçti.

Bu fikir önerisine verilen resmi bir yanıtta Çinli teknoloji devi, her zaman açık ekran için uzun süredir test yaptıklarını açıkladı. Test aşamasındaki özelliğin gün içinde oldukça fazla pil tükettiği ve bu sorunun herkese açık kullanımda olmaması için optimize edilmesi gerektiğini belirtti. OnePlus kullanıcıları, bu özelliğin yakın zamanda ürün yol haritasına eklenecek olmasından oldukça mutlu olacaklardır.

OnePlus 8 serisinin tanıtım tarihine artık oldukça yaklaştık. Şirket yeni amiral gemisi telefonu yine OxygenOS arayüznün 10. sürümünü de yayınlayabilir. Bu sürüm ile birlikte her zaman açık ekranın gelmesini bekleyebiliriz. Ancak bu sürüm ile gelmese ile yakın zamanda yayınlanacak başka bir arayüz güncellemesi ile gelme ihtimali oldukça yüksektir.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Leave a Comment