Posted on: 19 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Aksaray’da TOKİ Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Hasandağı Ortaokulu öğrencileri, Aksaray Belediyesi’ne ait mobil çorba aracından yedikleri öğle yemeğinden sonra rahatsızlandı.
Öğrencilerde mide bulantısı, baş ağrısı ve kusma şikayetleri ortaya çıkınca okul yönetimi, 112 Acil Sağlık ekiplerine bilgi verdi. Sağlık ekipleri, 56 öğrenciyi besin zehirlenmesi şüphesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti.
Olayın duyulması üzerine çocukların yakınları hastaneye geldi. Mide bulantısı ve kusma şikayetiyle gelen öğrenciler, serum takılarak tedavi altına alındı. Öğrenciler, gazetecilerin soruları üzerine “Okulda ekmek yedik, tarihi geçmiş diyorlar. Çorba içtik, onun üzerine mide bulantısı” dedi.
Öğrencilerin tedavi sürecinde hastanede görüntü almak isteyen gazeteciler ise güvenlik görevlilerince “Alma buradan görüntüyü, çık dışarı. Başhekim az önce geldi, uyardı. Ambulanstan inerken alsaydın görüntünü” diyerek engellendi.
Aksaray İl Sağlık ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12406812/ortaokulda-zehirlenme-iddiasi-56-ogrenci-hastaneye-kaldirildi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12406812/ortaokulda-zehirlenme-iddiasi-56-ogrenci-hastaneye-kaldirildi

Leave a Comment