Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Muratpaşa ilçesinde Nihat Güleç yönetimindeki halk otobüsünde bir yolcu baygınlık geçirdi. Güleç, yolcuların ikazı üzerine otobüs hastaneye sürdü. 

DHA’nın haberine göre, bir yolcu halk otobüsünde baygınlık geçirdi. Şoför Nihat Güleç, yolcuların uyarısıyla kadını hastaneye yetiştirebilmek için tramvay yoluna girip, ters istikametten devam etti. Dörtlü ikaz lambalarını yakan Güleç, dört dakika sonra yolcuyu Antalya Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine yetiştirdi. Yolcu burada hemen tedavi altına alındı.

‘TERS İSTİKAMETTEN HASTANEYE SÜRDÜM’

Olay anını anlatan Nihat Güleç, “Hastaneyi geçtikten sonra araç içerisindeki vatandaşlar panikledi. Bir kadının rahatsızlandığını, kalp krizi geçirebileceğini söylediler. Acilen hastaneye dönmemi söyleyince, duraktaki yolcuları almayıp, tramvay yoluna girdim. Daha sonra ters istikametten hastaneye doğru sürdüm. Korna çalarak ilerledim. Trafik bayağı yoğundu. Ancak korna çalıp, dörtlüleri yakarak ambulans gibi vatandaşımızı hastaneye yetiştirdik. Ayakta duramıyordu ve kötüydü. Böyle bir durumda hızlı karar vererek, harekete geçmek gerekli. İnsanlık görevimi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Nihat Güleç, 25 Ağustos’ta da otobüste unutulan bir çocuğu ailesi ile buluşturmuştu. Tatil için Antalya’ya gelen aile, halk otobüsünde oyun oynayan çocuklarını unutarak araçtan inmişti. Durumun bildirilmesi ile Güleç, ağlayan çocuğu sakinleştirmiş ve kendilerini bekleyen ailesine teslim etmişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/otobuste-fenalasan-yolcuyu-hastaneye-yetistirdi-haber-1585385

Leave a Comment