Posted on: 12 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR- Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, kayıtlara intihar olarak geçen polis memuru Yunus Emre Örs’ün ölümünün ailesi ve yakın arkadaşları tarafından şüpheli görüldüğünü yazdı. Bir AK Parti milletvekilinin oğlunun arabasını aramak istediği için tartışma yaşayan ve sonrasında sürgün edilen, mobbinge maruz kaldığı belirtilen Yunus Emre Örs’ün yakınlarının görüşlerini aktaran Pehlivan, olayın araştırılması gerektiğine dikkat çekti. 

Barış Pehlivan’ın “O polisin ölümünde AKP parmağı” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bu ayın 3’ünde gencecik bir polis ölmüş, gazetelerde haberi bile yapılmamış, acılı ailesi şüpheleriyle baş başa bırakılmıştı. 

Yunus Emre Örs

Yunus Emre Örs 39 yaşındaydı, 17 yıllık polisti. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde görevliydi. Sağlıklıydı, haksızlıklara itiraz eden bir karakteri vardı. 

Ta ki… 

Hem yakınlarıyla hem de ailenin avukatıyla görüştüm. 

Diyorlar ki: Çevirmeye takılan bir AKP milletvekilinin oğlunun arabasını ararken tartışma çıkmış. Aramaya itiraz eden milletvekilinin oğlu onu Kadirli’den Hasanbeyli ilçesine sürdürmüş. 

Diyorlar ki: Bir tutanakta değişiklik yapılması için AKP milletvekilinin yeğeni tarafından baskı görmüş. Hatta karakol basılmış, Yunus Emre Örs havaya ateş açmış. Bunun üzerine silahı elinden alınmış. 

Diyorlar ki: Sürüldüğü Hasanbeyli ilçesinde ciddi bir mobbinge maruz kalmış. Psikolojisi bozulmuş, ilaç kullanmaya başlamış. Hatta üzerindeki baskı öyle bir hale gelmiş ki polis memuru o ilaçlarla intihar teşebbüsünde de bulunmuş. 

Şimdi…

Ailesi Örs’ün ölümünden şüphe ediyor. İzni bitip işe başladığı gün alnından vurarak kendisini öldürdüyse çocuklarını buna sürükleyen nedenleri sorguluyorlar. 

Ve gördüm ki kendilerini sahipsiz hissediyorlar. 

Yunus Emre Örs’ün silah arkadaşları çok şey biliyor, konuşsalar bu şüpheli ölümün perde arkası aralanacak.” (YAZININ TAMAMI) 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/polis-memurunun-supheli-olumunde-akp-parmagi-haber-1584545

Leave a Comment