Posted on: 8 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Sağlık Bakanlığı özel muayenehanesi olan doktorların özel hastanelerde yaptıkları tedavi ve ameliyat uygulamalarına sınırlama getirdi.

Muayenehanesi olan hekimlerin özel hastanelerde yaptığı tedavi ve ameliyatlara sınırlandırma getirildi. NTV’den Melike Şahin’in haberine göre, özel hastaneler toplam kadro sayısının ancak yüzde 15’i kadar dışarıdan uzman hekimlerle sözleşme yapabilecek.

Bu şart “Özel Hastaneler Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile yürürlüğe girdi.

“HASTALARIN VE HEKİMLERİN SEÇME ÖZGÜRLÜĞÜ ENGELLENMİŞ OLACAK”

Muayenehaneler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hakan Sabuncuoğlu, “Bu yönetmelik serbest meslek icrası yapan hekimlerin hastane seçme özgürlüğünü engellemiş olacak. Aynı zamanda hastaların da kendi hekimleriyle birlikte hastane seçme özgürlüğünü engellemiş olacak” ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/saglik-bakanligi-binlerce-doktoru-etkileyen-karari-aciklandi-haber-420284

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/saglik-bakanligi-binlerce-doktoru-etkileyen-karari-aciklandi-haber-420284

Leave a Comment