Posted on: 13 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Halktv yazarı İsmail Saymaz, Ahmet Türk, Sırrı Sakık ve Sırrı Süreyya Önder’in Demirtaş ile görüşmek için Adalet Bakanlığı’na başvurduğunu yazdı.
Saymaz, “PKK’nın Mersin saldırısı sonrası HDP ile Selahattin Demirtaş arasındaki ipler gerilmişti” iddiasında bulunan Saymaz, “HDP’nin aksakallıları sayılan Ahmet Türk, Sırrı Sakık ve Sırrı Süreyya Önder’in Demirtaş ile görüşmek için Adalet Bakanlığı’na başvurduğunu öğrendim. Bakanlık kapalı görüşe izin verdiği için görüşme gerçekleşmedi. Heyet açık görüş yapmak için temaslarını sürüyor. Heyetin Demirtaş ile HDP arasındaki gerginliğin yumuşaması için rol alacağını öğrendim” ifadelerini kullandı.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bugün Gazete Duvar’a verdiği röportajda Serkan Alan’ın sorularını yanıtladı. HDP ile Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş arasında “gerginlik olduğu” yönündeki iddialara yanıt veren Beştaş,  “HDP ile Selahattin Bey arasında bir ayrıştırma, çatıştırma, sanki rahatsızlık var gibi yapılan değerlendirmelerin tümü boş” dedi. (ROPÖRTAJIN TAMAMI)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/saymaz-turk-sakik-ve-onder-demirtasi-ziyaret-icin-basvurdu-haber-1584707

Leave a Comment