Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Televizyon sunucusu Bülent Özveren yoğun bakımda tutulduğu hastanede 79 yaşında hayatını kaybetti. 

Vefat haberini sosyal medyada paylaşan eşi Sebla Özveren, “Çok üzgünüm. Bülent’i kaybettik. Başımız sağolsun” ifadelerini kullandı.

Çok üzgünüm.Bülent’i kaybettik. Başımız sağolsun🙏 pic.twitter.com/AMXmlrhC5T

— Sebla Özveren (@seblaozveren1) October 18, 2022
BÜLENT ÖZVEREN KİMDİR?

Televizyon sunucusu ve spor spikeri Bülent Özveren, 1975 ve 2012 yılları arasında aralıklarla Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkçe olarak sunmasıyla tanınıyor.

Sultanahmet İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, orta öğretimini Saint Benoît Fransız Lisesi’nde, yüksek öğretimini ise Galatasaray Lisesi’nde tamamladı, İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1964 yılında TRT’nin açtığı ilk “prodüktörlük” sınavlarında başarılı oldu ve İstanbul Radyosu’ndaki kursu birincilikle tamamladı. 31 Temmuz 1965’te TRT’de çalışmaya başladı, uzun bir süre televizyon sunucusu olarak çalıştıktan sonra, 1972’de spor spikerliği yapmaya devam etti.

1975 ve 2012 yılları arasında aralıklarla Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkçe olarak sundu. 1982’de TRT’de yayınlanan Riziko adlı programın sunuculuğunu yaptı. Aynı yıl TRT’den istifa etti ve sırası ile Gelişim Yayınları’nda editör ve Cen Ajans reklam şirketinde müşteri temsilcisi olarak çalıştı. 1985 yılında kendi reklam şirketini kurdu ve 1987 yılından itibaren de Pen Ajans reklam şirketinin genel müdürü olarak görev yaptı. 1986 yılından 1998 yılına kadar aralıksız TRT’de dış yapımcı olarak canlı yayınlanan yüzlerce yarışma programını hazırladı ve sundu. (HABER MERKEZİ)

 

 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/sunucu-bulent-ozveren-hayatini-kaybetti-haber-1585279

Leave a Comment