Posted on: 13 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Meclis’te yaşanan gerginliği ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop’tan önemli açıklamalar geldi.

Meclis’te gerginliğe neden olan çekiçli eylemle ilgili sorulara yanıt veren  TBMM BAŞKANI Mustafa Şentop, “Kınama cezası gerektiren bir eylem esasen. Öyle bir aletle Genel Kurul salonuna girmek de yanlış. Milletvekillerinin cihazdan geçmesi ve üzerinin aranması gibi bir durum söz konusu değil ama milletvekillerinin bilinç içinde hareket etmesi lazım. Kürsüde bir zarar olduğunu öğrendim, onun da kendisinden tazmini yapılır. Kürsüler şov yapmak için tasarlanmış yerler değil, başka arayışlar içine girmek yanlış” dedi.

NE OLMUŞTU?

Kamuoyunda ‘ sosyal medya yasası’ olarak bilinen, dezenformasyonla mücadele yasasının TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri sürüyor. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay yasayla ilgili TBMM’de ilginç bir protestoya imza attı. Erbay, kürsüde cep ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/tbmm-baskani-sentop-meclis-sov-yeri-degil-haber-421108

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/tbmm-baskani-sentop-meclis-sov-yeri-degil-haber-421108

Leave a Comment