Posted on: 19 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), haber kanalı TELE1’in üç günlüğüne karartılmasına karar verdi. CHP’li RTÜK üyesi İlhan Taşçı, bir sonraki aşamanın kanalın yayınına son verilmesi olacağını söyledi.

Fotoğraf: AA

AKP ve MHP’nin hazırladığı ‘dezenformasyonla mücadele yasası’ adı verilen, gazetecilerin ve meslek örgütlerinin ‘sansür yasası’ olarak adlandırdığı kanun dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

RTÜK üyesi İlhan Taşçı dün yaptığı açıklamada kurulun henüz ‘yasanın mürekkebi kurumadan’ harekete geçtiğini bildirerek, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in TELE1’İ 10 günlüğüne kapatmak için rapor hazırlattığını söylemişti.

Taşçı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bugünkü RTÜK toplantısında ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/tele1-ekrani-uc-gun-sureyle-kapatilacak-hedef-secimlerde-karartilmis-ekran-susturulmus-turkiye/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/tele1-ekrani-uc-gun-sureyle-kapatilacak-hedef-secimlerde-karartilmis-ekran-susturulmus-turkiye/

Leave a Comment