Posted on: 19 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (DİSK) ziyaret etti.

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan ve beraberindeki heyet, DİSK Genel Merkezi’nde DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü.

DİSK’ten yapılan açıklamada, iki kurumun hazırladıkları raporları birbirlerine sundukları aktarıldı.

Açıklamada, “DİSK’i ziyaret eden TÜSİAD heyeti ‘Yeni Bir Anlayışla Geleceği İnşaa’ raporlarıyla ilgili bilgi verirken, kendilerine DİSK-AR’ın hazırladığı ‘Demokratik bir Türkiye için örgütlenme özgürlüğü ve sendikalaşma hakkı önündeki engeller kaldırılmalıdır’ başlıklı rapor sunuldu” ifadelerine yer verildi. (HABER MERKEZİ) 

DİSK’i ziyaret eden TÜSİAD heyeti “Yeni Bir Anlayışla Geleceği İnşaa” raporlarıyla ilgili bilgi verirken, kendilerine DİSK-AR’ın hazırladığı “Demokratik bir Türkiye için örgütlenme özgürlüğü ve sendikalaşma hakkı önündeki engeller kaldırılmalıdır” başlıklı rapor sunuldu pic.twitter.com/Nv4nnUeVWA

— DİSK (@diskinsesi) October 19, 2022

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/tusiad-diski-ziyaret-etti-haber-1585562

Leave a Comment