Posted on: 28 Temmuz 2020 Posted by: Yavuz Comments: 0

Akıllı telefon meraklıları her zaman tweak meraklısı olmuştur. Bu ilgi, farklı gümrük ROM’ları ya da tam teşekküllü bir Microsoft Windows işletim sistemine bile dönüşebilir. Şimdi meraklıları sayesinde, Xiaomi Mi 6, Windows 10 x64 ARM tabanlı sistemi sorunsuz çalıştırabiliyor.

İşletim sistemini başarıyla çalıştırdıktan sonra, cihaz Windows 10 sisteminde çalışmaya başladıktan sonra kullanıcılar klavye giriş seçim ekranı ile karşılanır. Özellikle, Windows 10 x64 ARM sistemi popüler işletim sisteminin kısaltılmış veya daha küçük bir sürümü değildir ve masaüstü sürümüne benzer şekilde çalışabilir. Başka bir deyişle, .exe dosyalarını çalıştırabilir ve normal yazılımda da bulunabilen özelliklerle donatılmıştır.

İlk demolardan birinde Qualcomm, Snapdragon 820 SoC kullanarak Windows 10’u sergiledi. İşlemci, bir mobil yonga seti ile güçlendirildiği düşünüldüğünde etkileyici olan bir Windows 10 dizüstü bilgisayarda bulundu. Bu dizüstü bilgisayar, World of Tanks gibi oyunları çalıştırabilir, 4K videolar oynatabilir, MS Office 2019’u ve Intel’in giriş seviyesi i3 İşlemci ailesine benzer tüm temel işlevleri çalıştırabilir.

Bilmeyenler veya Hatırlamayanlar İçin Xiaomi Mi 6 Özellikleri

  • Snapdragon 835, 6GB Ram
  • Optik yakınlaştırmaya sahip iki kamera ve OIS
  • 5.15 inç ekran
  • Yumuşatılmış dört köşeli cam yada seramik tasarım

Bu yine meraklıların cihazlara ne kadar ince ayar yapıp test edeceklerini gösteriyor. Şu anda işletim sisteminin ne kadar iyi çalıştığı veya ne kadar kararlı olduğu bilinmemektedir, ancak yine de etkileyici bir başarıdır.

Kaynak

Leave a Comment