Posted on: 28 Temmuz 2020 Posted by: Yavuz Comments: 0

Xiaomi‘nin Mi A3 modeli güncelleme konusunda en çok sıkıntı yaşayan akıllı telefonlar listesine girmiş durumda. Şirket cihazı piyasaya sürdükten sonra telefon, yazılım sorunları nedeniyle dünya çapında birçok kullanıcı tarafından oldukça fazla eleştirildi. İlginç olan olay ise Xiaomi Mi A3 modeli için üçüncü kez yayınlanan Android 10 güncellemesi üçüncü kez geri çekildi.

Mi A3, Temmuz 2019’da Mi CC9e modelinin yeniden isimlendirilmiş bir versiyonu olarak global pazar için piyasaya sürüldü. Akıllı telefon, şirketin kendi MIUI arayüzü yerine Android One programı dahilinde stok Android 9.0 yazılımı ile kutudan çıkıyor.

Dahil olduğu Android One programı kapsamında üç yıl boyunca iki platform güncellemesi ve aylık güvenlik yamalarını alması gerekiyor. Android One cihazlarının en yeni Android güncellemelerini alan ilk modellerden biri olması gerekiyor ancak şirketin hatalı güncellemeleri ne yazık ki bu durumun önüne geçiyor.

Şirketin en yeni nesil Android One cihazı olan Mi A3 piyasaya sürüldüğünden beri Anroid 9.0 güncellemesi ile idare ediyor. Bunun yanında şirket, cihaza herhangi bir aylık güvenlik güncellemesi de teslim etmiş değil. Xiaomi, Mi A3 modeli için üç kez kararlı Android 10 güncellemesi çalışmaya çalıştı ancak üçünde de bir sorun çoktu ve üçü de geri çekilmek zorunda kalındı.

Xiaomi Mi A3 İçin Yayınlanan Üçüncü Android 10 Güncellemesi Yine Geri Çekildi

Üçüncü kez geri çekilen bu güncellemenin ortaya çıkardığı sorunların tüm kullanıcıları etkilemediğini belirtmekte fayda var. Ancak siz yine de Android 9 sürümünde kalmaya devam edin. Sadece gelen güvenlik yamalarını güncellemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Aşağıdaki listede en son yayınlanan veri geri çekilen güncellemenin ortaya çıkardığı bazı sorunlar yer alıyor.

  • Rastgele yeniden başlatmalar
  • Aşırı pil tüketimi
  • Kamera gecikmesi
  • Parmak izi sensörü sorunu
  • Kamera deklanşörü sorunu
  • Kullanıcı arabirimi gecikmesi
  • Performans sorunu

“Xiaomi Mi A3, Android 10 Güncellemesi Üçüncü Kez Geri Çekildi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Leave a Comment