Posted on: 10 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, görüntüleri sosyal medyaya yansıyan olayla ilgili çalışma yürüttü.Yapılan çalışma ile aracına aldığı yolcuları gitmek istedikleri yere götürmeyip zorla araçtan indirdiği ve yolcu seçtiği belirlenen araç sürücüsü G.A. ekiplerce yakalandı.
Araç sürücüsü G.A’ya 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre, belediyeden aldığı çalışma izninin süresi bittiği halde yolcu taşımacılığı yaptığı için 1823 lira, emniyet kemeri takmaması sebebiyle 196 lira, “saygısızca araç kullanmak” gerekçesiyle 196 lira olmak üzere toplam 2 bin 215 lira ceza uygulandı.
Araç, şoför kartı iptal olduğu halde taşımacılık yapmaktan 5, yolcu seçme eylemi nedeniyle ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12346119/yolculari-zorla-taksiden-indiren-soforun-cezasi-belli-oldu

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12346119/yolculari-zorla-taksiden-indiren-soforun-cezasi-belli-oldu

Leave a Comment