Posted on: 14 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, hacker örgütünün sahte e-posta atarak oltalama (Phishing) yöntemini kullandıkları, bu şekilde birçok vatandaşın giriş bilgilerini ve şifrelerini çaldıkları bilgisi üzerine harekete geçti.
Şüphelileri yakalamak için kurulan özel ekip, 3 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Antalya merkezli 12 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda hacker olduğu tespit edilen 23 şüpheli gözaltına alındı.
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada kurumlara ait sahte oltalama internet linkleri, bilişim sistemlerine girmede kullanılan internet linkleri, çok sayıda vatandaşın kimlik bilgileri bulundu.
Şüphelilerin hackerlık yaparak çeşitli yöntemlerle ele geçirdikleri kimlik bilgilerini nitelikli dolandırıcılık, tehdit, hakaret suçlarında kullandığı öne sürüldü. Zanlıların, bilgilerini ele geçirdikleri insanlar hakkında asılsız ihbarlarda da bulundukları belirlendi.
Şüphelilerin vatandaşların ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12381066/12-ilde-hacker-operasyonu-23-kisi-gozaltina-alindi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12381066/12-ilde-hacker-operasyonu-23-kisi-gozaltina-alindi

Leave a Comment