Posted on: 14 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), son zamanlarda ortaya çıkan dolandırıcılık olayı için İstanbulkart kullanıcılarını uyardı. İBB, İstanbulkart adı kullanılarak sahte siteler açıldığını belirterek kart bilgilerini o sitelere girilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.
İstanbulkart yükleme işlemleri adımlarını taklit ederek banka hesap bilgilerini ele geçirme amacı taşıyan sitelerle ilgili yasal işlem başlatıldığı ifade edildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB), yapılan açıklamada, “İstanbulkart yükleme işlemlerini en güvenli şekilde İstanbulkart Mobil uygulamamızdan ve resmi web sitemiz www.istanbulkart.istanbul adresinden yapabilirsiniz. İstanbulkart yükleme işlemleri için resmi kanallarımız dışında herhangi bir sitede kredi kartı numarası, şifre, kimlik numarası gibi kişisel bilgilerin girilmemesi kişisel güvenliğiniz açısından son derece önemlidir” açıklamalarında bulunuldu….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12381094/ibbden-istanbulkart-uyarisi-sahte-sitelere-dikkat

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12381094/ibbden-istanbulkart-uyarisi-sahte-sitelere-dikkat

Leave a Comment