Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vedant Patel, İran dron sistemlerinin Ukrayna’da Rusya tarafından askeri ve sivil hedeflere yönelik kullanıldığını söyledi.

Fotoğraf: Reuters

Günlük basın toplantısında soruları yanıtlayan Dışişleri Sözcüsü Vedant Patel, ABD’nin daha önce İran’ın Rusya’ya dron sistemleri satmayı planladığını ve Rus ordusunun İran’dan bu sistemleri aldığını dünyaya ‘ifşa ettiğini’ söyledi.

AA’nın haberine göre Patel, “Rus operatörler bu sistemleri kullanmak için İran’a eğitim için gittiler. Bu sistemlerin askeri ve sivil hedeflere karşı kullanıldığına dair çok geniş kapsamlı kanıtlar var” dedi.

‘Rusya’nın tedarik sorununu ortaya koyuyor’

İran’la ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/abd-iran-dronlarinin-ukraynada-kullanildigina-dair-kapsamli-kanitlar-var/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/abd-iran-dronlarinin-ukraynada-kullanildigina-dair-kapsamli-kanitlar-var/

Leave a Comment