Posted on: 18 Ekim 2022 Posted by: Yavuz Comments: 0

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak sarihaber.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
SarıHaber gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Yayman, ‘sansür yasası’ olarak nitelendirilen ve TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu’nla ilgili “Bizim sansür gibi bir amacımız olamaz. Yasayı okumadan hükümde bulunuyorlar” diye konuştu.

‘MİLLETİMİZİN TALEBİ NE İSE O DOĞRULTUDA KARAR ALIRIZ’

AA’da yer alan habere göre, Yayman, CHP’nin kanunu Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağına ilişkin bir soruya ise şu cevabı verdi: “Bizim sansür gibi bir amacımız olamaz. Yasayı okumadan hükümde bulunuyorlar. Sürekli ‘dezenformasyona kim karar verecek?’ diye soruyorlar. Dezenformasyon olup olmadığına yargı karar verecek. Bu sefer de ‘AK Parti’nin yargısı’ diyorlar. Bu yargı camiasını toptancı şekilde töhmet altında bırakan bir anlayıştır. Bağımsız yargının vereceği karara saygılıyız. Ülkenin düzenine huzuruna ve kamu barışına tehdit oluşturacak düzeyde bir haber ve paylaşım varsa buna mahkemeler karar verecek. Hiç kimse bir paylaşımda bulunduğu veya haber yazdığı için yargılanmayacak. CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne götürmediği bir konu yok zaten. Anayasa Mahkemesi farklı bir karar verirse biz tekrar kararımızı, düzenlememizi bir kez daha konuşur ve istişare ederiz. Milletimizin talebi ne ise o doğrultuda karar alırız.” (HABER MERKEZİ)
 

 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/ak-partili-yayman-bizim-sansur-gibi-bir-amacimiz-olamaz-haber-1585387

Leave a Comment